Арсенал и Ливърпул не се победиха в луд мач с три греди и несправедливо отменен гол (видео)

Отборите на Арсенал и Ливърпул изиграха изключително вълнуващ мач помежду си в 3-ия кръг на Премиър лийг, който по чудо завърши без голове и без победител - 0:0. Двата тима демонстрираха атакуващ футбол и имаха куп положения пред двете врати. Гостите на два пъти нацелиха гредите зад Петер Чех, който също имаше няколко великолепни спасявания в мача.  Домакините пък успяха да поразят вратата на съперника чрез Арън Рамзи, но попадението бе несправедливо отменено заради засада, а след това и Алексис Санчес също тресна гредата зад Симон Миньоле, който също изигра много силен мач. В крайна сметка обаче нулевото равенство така и не бе променено.

Мачът започна двуостро и в първите минути двата отбора редяха атака след атака. Още във 2-ата минута Кристиан Бентеке бе изведен в наказателното поле на домакините, но стреля покрай вратата. След това пък белгиецът намери чудесно Филипе Коутиньо около точката на дузпата, като бразилецът стреля от движение и нацели напречната греда.

Веднага след това пък Арсенал пренесе играта пред вратата на Миньоле и в 6-ата минута Алексис Санчес стреля с глава отблизо, но над вратата. В 8-ата минута пък Арън Рамзи бе изведен в наказателното поле и прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено заради много спорна засада. Веднага след това Ливърпул имаше нов добър шанс и Бентеке бе изведен на скорост, но ударът му бе спасен от Чех.

Последваха няколко по-спокойни момента, но в 24-ата минута Джеймс Милнър имаше чудесна възможност в наказателното поле и близо не успя да прати топката във вратата. В 39-ата минута пък Бентеке направи невероятен пропуск отблизо, като Чех демонстрира огромната си класа, а веднага след това стражът бе тестван и от Роберто Фирмино, но чехът отново спаси. В 45-ата минута пък за втори път гредата попречи на Филипе Коутиньо да открие резултата, като той стреля в далечния ъгъл, а и Чех докосна топката преди тя да срещне страничния стълб.

През второто полувреме Арсенал вдигна оборотите и обсади вратата на съперника. В 57-ата минута удар на Оливие Жиру от воле премина покрай вратата. Три по-късно Алексис Санчес бе изведен на прекрасна позиция пред вратарското поле, но отблизо нацели страничния стълб зад Симон Миньоле. В 69-ата минута пък белгийският страж бе принуден да демонстрира великолепния си рефлекс след изстрел на Жиру отблизо.

Постепенно Ливърпул отново се окопити и в 81-ата минута нов шанс се откри пред Коутиньо, който отправи опасен удар, но отново Чех бе непробиваем. В 83-ата минута обаче Мартин Шкъртел за малко да си вкара автогол след опасно центриране по земя, което той с шпагат изчисти в корнер.

В крайна сметка срещата завърши без победител и двата тима поделиха по една точка. Това бе първо равенство на Арсенал за сезона, който вече има 4 точки в актива си и заема 9-ото място във временното класиране. Ливърпул пък спря серията си от победи и с актив от 7 точки заема 4-ото място.