Реал Мадрид се препъна още на старта (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид взе само точка при гостуването си на новака Спортинг Хихон в среща от първия кръг на Ла Лига, завършила 0:0. Съдията Естрада Фернандес подмина дузпа за задържане на Кристиано Роналдо през първата част. За отбелязване е и спорното положение секунди по-рано, когато топката тупна някъде около голлинията след удар на Антонио Санабрия. В крайна сметка завръщането на Рафаел Бенитес в Примера след 11 година пауза започна с изпуснати точки. Бившият играч на Барселона Абелардо Фернандес пък дебютира като треньор в испанския елит с мечтан резултат.

Колумбийският национал Хамес Родригес беше оставен сред резервите за началото на двубоя. Рафа заложи на Хесе Родригес като централен нападател, подпомаган дейно от Кристиано Роналдо, Гарет Бейл и Иско. Рафаел Варан си партнираше в центъра на отбраната с капитана Серхио Рамос. Мигел Гереро и Антонио Санабрия поведоха атаката на тима на Абелардо.

Спортинг Хихон - Реал Мадрид От началните секунди астурианският тим заигра открито и директно без да показва притеснение от именития съперник. Първият шут дойде от крака на Роналдо в третата минута, а топката попадна в ръцете на Иван Куеяр. В десетата Бейл стреля ниско и на сантиметри от гредата. Съдията не видя докосването от крака на защитник и подмина корнера. В 19-ата Бейл пропиля добра атака на "белите" с грешно подаване.

Хесе и Иско шутираха неточно в 20-ата и 21-ата минути. В 22-ата пък Бернардо Еспиноса нямаше как да стреля точно, притиснат бранител. В 26-ата Иско си намери пространство за шут, но топката отново премина покрай вратата.

Спортинг Хихон - Реал Мадрид В 36-ата тимът на Абелардо Фернандес създаде страхотна възможност за гол. След центриране отдясно Антонио Санабрия стреля с глава, топката се отби в напречната греда и тупна около голлинията, като останаха съмнения дали е преминала с целия си обем. При ответната атака Кристиано явно беше задържан в наказателното поле, реферът Естрада Фернандес се поколеба и в крайна сметка не наду свирката. В крайна сметка първата приключи без попадения.

Втората част стартира с шут на Иско в ръцете на Куяер в 47-ата минута. Минута по-късно Карлос Кармона беше изключително близо до попадение с глава. Варан не изчисти добре, Кармона изпревари Марсело, Кейлор Навас не помръдна, а топката профуча покрай гредата. В 54-ата Роналдо шутира мощно, ала намери тялото на стража.

Спортинг Хихон - Реал Мадрид - 0:0 В 56-ата Хесе Родригес напусна и в игра се появи Хамес. Кристиано се премести на върха на атаката. В 61-ата Бейл прати топката над гредата след изпълнение на фал. В 63-ата уелският бързак стигна до топката след корнер, ала ударът му с глава беше насочен в ръцете на Куеяр. Четири минути по-късно CR7 изпусна от чиста позиция с глава. След центриране отляво португалецът не можа да насочи в очертанията на вратата.

В 70-ата Хамес навлезе от десния фланг и шутира по земя - отново в ръцете на вратаря. В 78-ата Роналдо финтира двама бранители, стреля силно от малък ъгъл, но вратарят пак беше на мястото си. Марсело не можа да насочи точно с глава при добавката. В 84-ата Куяер направо поредно магично спасяване, след като отклони топката в корнер след мощен шут на Роналдо.

Спортинг Хихон - Реал Мадрид - 0:0 В крайна сметка Реал Мадрид не намери начин да преодолее блестящия днес Иван Куяер. Липсата на типичен централен нападател може да накара треньорското ръкодство да се замисли, докато е време, за нов стрелец в случай на отсъствие на Карим Бензема.