Финалният щурм на Хамбургер ШФ успя (видео)

С два гола в последните шест минути Хамбургер ШФ изтръгна домакинска победа с 3:2 над Щутгарт в късния мач от съботната програма на втория кръг в Бундеслигата. "Червените шорти" изоставаха с 1:2 до 84-ата минута, но успяха да пречупят съперника си след попадения на Пиер-Мишел Ласога във въпросния момент и на Йоан Джуру в 89-ата минута.

Щутгарт доминираше преди почивката и на два пъти повеждаше след попадения на Даниел Гинчек в 24-ата и 42-ата минути. Между тях Иво Иличевич беше изравнил в 34-ата минута.

Ключовият момент в срещата дойде в началото на второто полувреме, когато в рамките на няколко секунди защитникът на "швабите" Флориан Клайн си изкара два жълти картона и остави съотборниците си в намален състав от 53-ата минута нататък.

Това логично даде предимство на Хамбургер ШФ, който започна да атакува. От голямо значение се оказа и влизането в игра на Ивица Олич и Пиер-Мишел Ласога, които осъществиха обрата, изработвайки втория и третия гол. Честта да обере овациите изненадващо се падна на капитана Джуру, който минута преди края се озова в наказателното поле на Пжемислав Титон и с хладнокръвието на нападател реши спора.

По аналогичен начин в предишния кръг Щутгарт се срина в края при домакинството си на Кьолн и отстъпи с 1:3. За футболистите от Хамбург пък това са първи точки след болезненото 0:5 от Байерн (Мюнхен) на старта.