Новак лиши Кайсара от перфектен старт в Бундеслигата (видео)

Амбициозният Шалке 04 загуби две точки при домакинството си на новака Дармщат 98, след като мачът на "Фелтинс Арена" от втория кръг на Бундеслигата завърши 1:1. Гостите дори поведоха след красив гол на Константин Рауш в 10-ата минута, а "миньорите" изравниха в 47-ата минута чрез Юлиан Дракслер. Дебют за първенство направи бившият защитник на Лудогорец Жуниор Кайсара. Бранителят на домакините записа пълни 90 минути, като само двама от тима на домакините играха повече пъти с топката от него. Голът на Дармщат дойде след удар покрай Кайсара, но пък атаката за попадението за 1:1 тръгна от него.

Отборът на Андре Брайтенрайтер удари две греди чрез Йоханес Гайс и Роман Нойщетер, а фрапантни пропуски направиха Клаас-Ян Хунтелаар и Марко Хьогер. Шалке обаче можеше да не стигне дори до точката, защото в 34-ата минута, при 1:0 в полза на Дармщат, Марио Вранчич излезе сам срещу вратаря Ралф Феерман и пропусна.

Следващия петък "кралскосините" откриват третия кръг с тежка визита на Волфсбург, докато днешният им съперник приема Хофенхайм.