Славия удари Левски на "Герена"

Юношите на Славия победиха с 2:0 като гост Левски в мач от първия кръг на Елитната група до 17 години. "Белите" показаха повече концентрация пред гола и заслужено си тръгнаха с трите точки от "Герена". Попаденията паднаха през първата част, когато Калоян Кръстев и Христо Тодоров бяха точни.

Резултатът бе открит от Кръстев в 21-ата минута, когато се пребори със защитник и остана сам срещу вратаря преди да го преодолее технично. В 36-ата минута "белите" удвоиха преднината си. При едно статично положение Кръстев отклони топката към малкото наказателно поле, където Петко Христов успя да я насочи към вратата, макар и паднал, а на самата голлиния Тодоров я довкара във вратата. През втората част гостите можеха и да увеличат преднината си, но стълбът в защитата Христов удари горната греда след удар с глава. "Сините" можеха да стигнат до нещо повече от загубата, но Преслав Боруков не успя да се разпише, след като на два пъти остана сам срещу вратаря.

В други мачове от първия кръг Септември разби с 6:0 Дунав. С хеттрик се отличи нападателят Димитър Богданов, а по още един гол добавиха Иван Тилев, Борислав Вакадинов и Кирил Николов. Ботев и Лудогорец пък завършиха 0:0. По-късно днес са останалите мачове от кръга.

ЛЕВСКИ - СЛАВИЯ 0:2
0:1 Кръстев (21)
0:2 Христо Тодоров (36)

ЛЕВСКИ: Христо Лалев, Емил Трендафилов, Иван Калайджийски, Тихомир Димитров, Мартин Костадинов, Йоан Гаврилов, Стефан Гаврилов, Атанас Веселинов, Атанас Василев, Преслав Боруков, Руси Грозев

СЛАВИЯ: Мартин Величков, Денис Бучев, Мартин Семерджиев, Радослав Пастолов, Петко Христов, Асен Максимов, Александър Златков, Христо Тодоров, Александър Енев, Калоян Кръстев, Ангел Ангелов