Кирил Попов достигна четвъртфиналите в Панагюрище

Българинът Кирил Попов се класира за четвъртфиналите на сингъл на силния турнир по тенис на маса "ASAREL Bulgaria Open" с награден фонд 35 хиляди долара в Панагюрище. Попов победи Давид Сердароглу (Австрия) с 4:2 (11:3, 11:4, 7:11, 9:11, 11:6, 11:9). Следващият съперник на 30-годишния българин, който няма класиране в световната ранглиста, ще бъде поставения под номер 2 Минсок Ким (Република Корея). 23-годишният Ким е 33-и в света.

Другият българин Станислав Голованов загуби на осминафиналите от четвъртия в схемата и 50-и в световната ранглиста Донхюн Ким (Република Корея) с 0:4 (6:11, 9:11, 8:11, 3:11). На осминафиналите в женската схема отпадна една от фаворитките. Поставената под номер 3 Мима Ито (Япония) загуби в зрелищен мач от тайландката Сутасини Саветабут с 2:4 (8:11, 9:11, 6:11, 11:6, 11:7, 8:11). Талантливата Ито е едва на 14 години, но вече заема десето място в световната ранглиста при жените.

Водачката в схемата и пета в света Казуми Ишикава (Япония) пък се класира за четвъртфиналите след убедителен успех над южнокорейката Хьоджу Чхой с 4:0 (11:8, 11:5, 11:8, 11:7). Другата състезателка от топ 10 на световната ранглиста Ай Фукухара беше още по-убедителна на осминафиналите. Деветата в света и поставената под номер 2 Фукухара разгроми испанката Сара Рамирес с 4:0 (11:6, 11:3, 11:6, 11:2).