Моуриньо обясни за Тери и отсече: Резултатът е лъжлив

Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо смята, че резултатът в дербито с Манчестър Сити е лъжлив, тъй като лондончани са били по-добрият отбор през второто полувреме и крайното 3:0 в полза на "гражданите" не показва реалното съотношение на силите. Освен това португалецът разкри, че е заменил Джон Тери на почивката заради тактически съображения. До този момент Моуриньо никога не бе вадил своя капитан в двубой  от Премиър лийг.

"Резултатът е лъжлив. Ние бяхме по-добрия отбор през второто полувреме. Това, което те направиха през първата част, направихме ние след почивката. Доминирахме и техният мениджър усети това и смени Агуеро и Стърлинг. Техният вратар бе добър и не успяхме да вкараме. След почивката нашият съперник игра само с дълги топки и ние контролирахме това. Не ни създадоха нито един проблем през второто полувреме, а те имаха много такива.

Започнахме обаче лошо. Само десет секунди след началото Агуеро беше зад моята защита.

Решението да заменя Джон бе тактическо. Зума е най-бързият защитник, който имаме в състава. Знаех, че Сити ще играят на контраатака. Зума е различен тип играч от Джон и доказа, че решението ми е било правилно, тъй като той контролираше изцяло ситуацията.

Джон е играч, в когото имам пълно доверие. При мен той досега никога не бе заменян. При други мениджъри дори не беше селектиран и хората тогава си мислеха, че с неговата кариера в Челси е свършено. Той е фантастичен играч и фантастичен капитан.

Една точка е по-добре от нула и по-зле от две. Добре съм с математиката. Ако умножа 36 по три, знам колко ще се получи. Знам обаче, че първенството е много повече от математика", заяви Моу.