Георги Манчев на 1/4-финалите на Азиатското клубно първенство

Българският национал и разпределител Георги Манчев заедно с четирикратният шампион на Ирак - Саут Газ Ал Джанууб (Басра), се класираха за 1/4-финалите на Азиатското клубно първенство, което се провежда в Тайван.

В предварителна Група С на шампионата Манчев и новите му съотборници записаха две победи и една загуба. Първо, иракският отбор отстъпи на един от фаворитите на турнира - катарския Ал Араби (Доха) с 1:3 (20:25, 28:26, 22:25, 19:25). В този мач българският плеймейкър влезе за малко като резерва в третия и четвъртия гейм. След това волейболистите на Саут Газ надделяха много трудно над тайландския Накхон Ратчасима с 3:2 (25:23, 15:25, 16:25, 25:15, 15:11). В тази среща Георги Манчев отново влезе от скамейката във втората част, но се представи много силно и остана в игра до края. В последния двубой от групата Манчев и компания разгромиха австралийския Викториън с 3:0 (25:12, 25:17, 25:13), като българският национал завърши с 4 точки (1 блок, 3 аса) за победата.

По този начин отборът на Саут Газ завърши на второ място в Група С с 5 точки след 2 победи и 1 загуби и се класира за 1/4-финалната фаза на първенството, в които отборите са разделени в нови две групи с по 4 тима, като резултатите до момента се зачитат. Победител в Група С стана Ал Араби с 9 точки след 3 победи от 3 мача. Така двата отбора попаднаха в 1/4-финална Група Е заедно с домакините от Тайчунг Банк и тюркменистанския Миграсия (Ашхабад). Днес в тази група Георги Манчев и Саут Газ паднаха от Тайчунг Банк с 0:3 (19:25, 17:25, 14:25) и загубиха шансове за класиране на полуфиналите. Утре (17 август) шампионът на Ирак ще играе срещу Миграсия.