Бурно начало и муден финал за Волфсбург (видео)

Сребърният медалист Волфсбург започна новия сезон в Бундеслигата с труден успех с 2:1 над Айнтрахт (Франкфурт) у дома. "Вълците" поведоха с 2:0 с първите си два изстрела чрез Иван Перишич и Бас Дост, но Щефан Райнартц набързо върна единия гол и всичко това до 19-ата минута.

Дитер Хекинг заложи едновременно на Макс Крузе и Бас Дост, като германецът действаше като офанзивен полузащитник заедно с Кевин де Бройне и Перишич. Това означаваше, че на пейката сяда Даниел Калиджури. Наставникът на Айнтрахт Армин Фее избра схема с двама централни нападатели, но също така постави Макото Хасебе на непривичния му пост вдясно на защитата и това веднага даде негативно отражение. Бившият играч на домакините сгреши при второто попадение, като позволи на Дост да реализира спокойно. Отделно още в 10-ата минута японецът игра с ръка в наказателното си поле, но имаше късмет, че никой от реферите не го видя. Треньорът промени нещата чак на полувремето, като премести Хасебе в халфовата линия, а мястото му беше заето от Александер Игньовски.

Изненадващо гостите започнаха силно и още във 2-ата минута стигнаха до гол, който обаче беше отменен заради засада. Новият нападател Люк Кастайньос майсторски овладя топката и задмина Налдо, след което подаде към намиращия се зад линията на последния Харис Сеферович и страничният съдия правилно вдигна флага. В 8-ата минута Жошуа Гилавоги се намеси в точния момент, преди футболист на Айнтрахт почти сигурно да отбележи от няколко метра.

Това вече стресна "вълците", които вдигнаха темпото и две минути по-късно с право претендираха за наказателен удар за игра с ръка на Хасебе, но не го получиха.

В 13-ата минута обаче нищо не можеше да помогне на "червено-черните", след като Макс Крузе центрира към Перишич и той насочи кълбото в мрежата за 1:0. След още само четири минути Дост вкара за 2:0, като така развали дебюта на новия страж на Айнтрахт Лукас Храдецки, който допусна два гола с първите два изстрела към вратата му в Бундеслигата.

Във Волфсбург обаче нямаха време за спокойствие, защото в 19-ата минута съперникът върна едното попадение след точен завършващ удар с глава на привлечения от Байер (Леверкузен) Щефан Райнартц.

Айнтрахт пропусна да изравни в 25-ата минута, когато левият бек Бастиан Очипка накара феновете на "Фолксваген Арена" да изтръпнат след бомбен шут с левия крак, който обаче мина в аут.

Ново спорно положение в наказателното поле на гостите лиши Волфсбург от втора дузпа, за каквато те претендираха след интервенция между Карлос Самбрано и Дост.

До края на полувремето Коен Кастеелс трябваше да се намесва веднъж след мощен удар с глава на Давид Абрахам. В заключителните секунди Самбрано изрита много грубо Де Бройне и може да се счита за щастливец, че не получи директен червен картон.

През втората половина на двубоя нивото спадна. Играчите в бяло не бяха на познатото си силно ниво, но за тяхна радост тези от Франкфурт набързо отпаднаха физически. Само Сеферович опитваше да прави нещо в предни позиции, докато партньорът му Кастайньос тотално се изгуби и смяната му с Жоел Герезгиер дори закъсня.

Бледа сянка на себе си беше и Де Бройне. Най-добрият футболист в Бундеслигата за изминалия сезон загуби 2/3 от единоборствата си и също напусна игра преди края.

В крайна сметка обаче Волфсбург не допусна изненада и гледа вече към следващия си мач, който е гостуване на Кьолн след седмица.