Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Неделев не се отказва - иска си мястото в Майнц 05

Ден след като остана извън групата на Майнц 05 за първия мач на тима от сезона в Бундеслигата, Тодор Неделев направи нужното, за да си върне доверието на треньора. В специална контрола днес той вкара два гола за успеха с 3:1 над петодивизионния Рот-Вайс (Хадамар). Спарингът беше организиран, за да се даде шанс на футболисти като българина, които са считани за резерви. Неделев, който за пореден път това лято действаше в новата си роля на плеймейкър зад нападателя, реализира за 2:0 от фал в 54-ата минута и след това за 3:1 в 70-ата минута. Той изкара пълни 90 минути, като двубоят се състоя на стария стадион в Майнц.

Иначе вчера представителният тим на "05" допусна изненадваща домакинска загуба с 0:1 от новака Инголщат 04. В клуба продължават да са в дилема дали да преотстъпят Неделев, или не. В следващия кръг Майнц гостува на Борусия (Мьонхенгладбах) и това дали българинът ще е в състава ще си проличи какво са решили за него.