Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Още един трофей за Атлетико, Джаксън Мартинес с първи гол (видео + галерия)

Атлетико Мадрид спечели още един предсезонен турнир. Тимът на Диего Симеоне победи Бетис с 3:0 във финала на купа "Каранса" след голове в последния четвърт час. Дебютно попадение за "дюшекчиите" записа колумбийската звезда Джаксън Мартинес. Колумбиецът вкара с глава след асистенция на Хуанфран.

Всъщност и трите гола бяха отбелязани с изстрели с глава. Резултата откри Хосе Мария Хименес след заучено изпълнение на ъглов удар и центриране на Оливер Торес в 73-ата минута. След това Мартинес покачи на 2:0, а в добавеното време точен беше и Анхел Корея, който засече подаване на Филипе Луиш.Атлетико М - Бетис 3:0
Завърналият се в Примера Бетис рядко поглеждаше към вратата на Атлетико. Най-добрата възможност за гол пред тима на Пепе Мел беше преди почивката, когато Шави Торес стреля опасно, но Ян Облак изби. В началото на второто полувреме пък Антоан Гризман уцели гредата над Антонио Адан и пропусна да даде преднина на столичани.Атлетико М - Бетис 3:0
Атлетико печели турнира в Кадис за 11-и път, но за пръв път от 1970 година защитава трофея.

"Рохибланкос" започват кампанията си в Примера с домакинство на новака Лас Палмас следващата седмица.

АТЛЕТИКО МАДРИД - БЕТИС 3:0
1:0 Хименес (73)
2:0 Мартинес (87)
3:0 Кореа (90)