Отборът на Миро Манолов и Луис Педро спря Стяуа за първото място (видео)

Стяуа и Таргу Муреш направиха равенство 1:1 в дербито от 7-ия кръг на румънското първенство. По този начин и двата отбора пропуснаха добра възможност да се изравнят по точки с лидера Динамо (Букурещ), който има и мач по-малко. Мирослав Манолов остана на резервната скамейка на гостите, а бившият нападател на Левски Луис Педро беше заменен през второто полувреме.

Адриан Попа откри за Стяуа в 31-ата минута, но малко след почивката Филип Язвич изравни. До края съперниците действаха предпазливо и закономерно не се стигна до нови попадения.

Стяуа и Таргу Муреш имат по 10 точки, колкото е активът и на Виторул (Констанца). Динамо е с 12 точки преди утрешното гостуване на Яши, а втората позиция се заема от Астра (Гюргево) с 11 точки.