Уест Хам показа грозното си лице, Лестър поведе в класирането (видео)

Висшата лига има изненадващ нов лидер след втория кръг и това е тимът на Лестър Сити, който се наложи с 2:1 като гост на Уест Хам  на "Болейн Граунд" и изпревари Манчестър Юнайтед на върха по голова разлика. Воденият от Славен Билич тим на "чуковете" пък отново показа грозното си лице, след като на старта на сезона демонстрира отлична игра и изненада Арсенал на "Емиратс". "Лисиците" взеха аванс от два гола преди почивката с голове на новото си попълнение Шинджи Оказаки и Риад Марез, а Димитри Пайе намали за лондончани в 55-ата минута. До края на мача обаче домакините така и не успяха да се върнат в мача.

В последната 90-а  минута те останаха с човек по-малко на терена, след като вратарят им Адриан дел Кастийо повали Джейми Варди в наказателното поле на Лестър, когато бе излязъл в предни позиции да преследва изравнително попадение. По-рано през двубоя пък колегата на Кастийо Каспер Шмайхел се размина с неговата съдба, след като повали Диафра Сако, но реферът Антъни Тейлър не го отстрани от игра.

Шинджи Оказаки даде аванс на гостите в 27-ата минута на двубоя с глава отблизо, след като Адриан отрази първоначалния му удар. В 38-ата минута гостите удвоиха своя аванс, след като Риад Марез заби третия си гол от два мача от началото на сезона.

През втората част домакините се активизираха и Димитри Пайе намали изоставането им. Диафра Сако можеше дори да изравни, но Шмайхел спаси удара му. В края на мача домакините хвърлиха всичко в атака, но така и не успяха да стигнат до изравняване. Освен всичко те изгубиха и вратаря си Адриан, който се включи в атака в заключителните минути на мача и задържа откъсващия се Джейми Варди, за което видя червения цвят на картона.