Ерика Зафирова и Кристина Ташева се наредиха четвърта и пета на турнира за купа "София"

Българките Ерика Зафирова (на снимката) и Кристина Ташева заеха съответно четвърто и пето място в многобоя при жените на международния турнир по художествена гимнастика за купа "София", съпътстващ Световната купа в "Арена Армеец". Зафирова събра сбор от 65.900 точки, след като получи оценка от 16.500 точки за изпълнението си на обръч, 16.500 на топка, 16.600 на бухалки и 16.300 точки на лента. Ташева завърши с 64.150 точки като беше оценена с 16.600 точки на обръч, 15.950 на топка, 16.300 на бухалки и 15.300 точки на лента, след като имаше изпускане.

Шампионка стана рускинята Дина Аверина с 69.400 точки. Тя получи оценки 17.500 точки на обръч, 17.450 точки на топка, 17.100 точки на бухалки и 17.350 точки на лента. Втора е нейната сестра близначка Арина Аверина с 69.350 точки (17.450, 17.400, 17.250 и 17.250). Бронзовото отличие завоюва Гулсум Шафизада (Азербайджан) с 67.400 точки. Българката Петя Борисова участва извън класирането и събра сбор от 63.100 точки.

В надпреварата участваха общо 23 грации. Руската гимнастичка Мария Титова получи контузия след първото изпълнение и не успя да продължи участието си. На нейно място в класирането за Русия участва Вероника Полякова. Двете трикратни световни шампионки Мария Гигова и Мария Петрова откриха официално надпреварата за купа "София" и наградиха медалистките. Гигова беше и главен съдия на състезанието.

По-рано днес българката Боряна Калейн спечели бронзов медал в многобоя при девойките. Световната купа по художествена гимнастика ще се проведе в "Арена Армеец" от петък до неделя. Входът за зрители е свободен.