Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1

Кадетите спряха лошата серия на Европейското

Националният отбор на България за кадети до 16 години сложи край на лошата си серия от три поредни загуби на Европейското първенство в Дивизия Б, след като тази вечер възпитаниците на Мануел Марков записаха успех над Австрия с 69:51 в първи двубой от втората фаза на турнира.

Най-полезен за младите „лъвчета” беше Кръстан Кръстанов, който се отличи с „дабъл-дабъл” – 19 точки и 11 борби, а Иван Алипиев и Ивайло Тонев добавиха съответно по 12 и 11 точки.

Българите започнаха силно двубоя, като освен добре организирани атаки, нашите демонострираха и отлична защита, която им позволи да поведат с 20:8 след първите десет минути. Родните надежди запазиха концентрация и пре втората четвърт и не позволиха изненади, а на почивката България имаше комфортен аванс – 35:21.

Отборът на Австрия се опита да се върне в мача, след като успя да стопи леко изоставането си в края на третия период, но в заключителните десет минути момчетата на Мануел Марков отново поеха пълен контрол върху мача, до края не изпуснаха инициативата и се поздравиха с победата – 69:51.

След този успех кадетите са с актив от 1 победа и 1 загуба, а утре се изправят срещу тима на Чехия от 18:15 часа в столичната зала „Триадица”.