Суперкупата е за Спортинг, Жезус вече наказва Бенфика (видео)

Спортинг (Лисабон) победи с 1:0 Бенфика и спечели Суперкупата на Португалия. Единственият гол отбеляза Андре Карийо в 53-ата минута след щастлив рикошет. Това беше личен триумф за новия наставник на "лъвовете" Жорже Жезус, който спечели 11 трофея начело на Бенфика, но в края на миналия сезон се скара с ръководството и реши да застане начело на градския съперник.

Срещата беше равностойна и с доста положения и пред двете врати. След нулево първо полувреме Спортинг поведе с немалка доза късмет. Удар на Карийо се отклони от тялото на Тео Гутиерес и заблуди Жулио Сезар. Малко по-късно Николас Гайтан влезе в наказателното поле на Спортинг и сякаш беше повален, но сигнал за дузпа не последва.

За "зелено-белите" това е осма суперкупа на Португалия, като предишната беше завоювана през 2008 година. Бенфика има пет трофея, а рекордьор по брой спечели суперкупи е Порто с 20.

БЕНФИКА - СПОРТИНГ 0:1
0:1 Карийо (52)