Нишикори прати Чилич у дома и отива на финал

Кей Нишикори взе частичен реванш срещу Марин Чилич за загубената титла от откритото първенство на САЩ миналата година, след като японецът се наложи с 3:6, 6:1, 6:4 над своя хърватски съперник в полуфиналите на турнира по тенис за мъже във Вашингтон, който е с награден фонд в размер на 1.75 милиона щатски долара.

"Трябваше да променя някои неща в играта ми заради него. Той играе много добре в началото на мачовете, докато аз подобрявам формата си едва от втория сет нататък", каза Нишикори, който във финала ще играе с американеца Джон Иснър. Той срещна сериозни затруднения и дори беше изправен пред защита на точка за мача в тайбрек, но в крайна сметка победи с 6:3, 3:6, 7:6(9) своя сънародник Стийв Джонсън.

25-годишният Нишикори ще играе за трета титла от началото на годината, като без значение изхода на финала, той ще бъде на четвърто място в ранглистата на АТП от понеделник. Японецът обаче губеше с 0:3 в началото на мача срещу Чилич и не успя да се възстанови до края на първия сет, но доминантната му игра във втората част изравни мача. Нишикори поведе с 3:1 и 4:2 в решаващата част, но Чилич направи мача интересен с пробив и успешна защита за равенство след осем гейма. Японецът обаче не се притесни и спечели последните два гейма, за да победи хърватина в първата им среща след миналогодишния финал на откритото първенство по тенис на САЩ.

Нишикори, който е спечелил шест от деветте си мача срещу Чилич, подобри баланса си през 2015 година до 42 победи и едва 9 загуби. По този показател той изостава само от сърбина Новак Джокович (48:3) и шотландеца Анди Мъри (48:8).