Евертън е първият ужилен от "стършелите" в Премиър лийг (видео)

Новакът в Премиър лийг Уотфорд бе близо до това да стартира сезона в елита по мечтан начин, след като на два пъти повеждаше в резултата като гост на Евертън, но в крайна сметка домакините не се предадоха и взеха точката след крайното 2:2 на "Гудисън парк".

Том Клевърли направи официален дебют за Евертън, а 19-годишният Брендън Галоуей започна на левия бек вместо Лейтън Бейнс, който е получил контузия по време на тренировка. Ромелу Лукаку водеше атаката на "карамелите".

Новакът Уотфорд започна с шест нови попълнения - Алан Ниом, Себастиан Прьодл, Хосе Холебас, Етиен Капу, Валон Бехрами и Хосе Мануел Хурадо.

Мигел Лаюн откри резултата след по-малко от 1/4 час игра. Отбраната на Евертън не успя да се справи с едно безобидно центриране, топката стигна до мексиканеца, който стреля точно с десния крак.

Гарет Бари можеше много скоро да изравни, но неговият удар с глава бе избит от Гомеш. Стражът на Уотфорд се намеси и в 32-ата минута, когато спаси опасен изстрел на Баркли. В самия край на първата част пък Лаюн пропусна добра възможност да удвои.

След почивката Гомеш отново се намеси решаващо, спасявайки шут на Миралас. Лукаку и Коне пропуснаха по още една чудесна възможност.

1/4 час преди края Рос Баркли изравни след страхотен удар извън наказателното поле. В 83-ата минута резервата Одион Игало обаче отново изведе "стършелите" напред, след като преодоля Джон Стоунс и стреля покрай Хауърд - 1:2. Много скоро след това Аруна Коне изравни за втори път, след като преодоля Гомеш от малък ъгъл. До края Лукаку и Нейсмит пропуснаха да направят обрата пълен и Уотфорд се поздрави с точка в първото си гостуване в Премиър лийг.