Късен гол шокира Литекс на "Лаута" (видео)

Отборите на Локомотив (Пловдив) и Литекс завършиха при резултат 1:1 в мач от 4-ия кръг на "А" група. Хенри Рохас се разписа с далечен удар в 57-ата минута, а Зоран Балдовалиев изравни в 93-ата. Срещата бе дебют за наставника на гостите Лауренциу Регекампф, който замени Люпко Петрович в средата на седмицата. Точката остави ловчанлии еднолично на първо място в класирането, но това може да се промени утре, когато Берое гостува на Славия.

Първото полувреме предложи доста интересни моменти и пред двете врати. В 10-ата минута центриране отдясно на Йоан Ласиман рикошира в бранител в оранжево и можеше да изненада Винисиус Баривйера, но бразилецът все пак успя да избие топката. 180 секунди по-късно "черно-белите" организираха отлична атака, която бе завършена от Балдовалиев, но кълбото не намери очертанията на вратата. Едва в 19-ата минута "оранжевите" отговориха с пробив на Данило Асприля, който центрира на главата на Бьорн Йонсен, но таранът стреля много неточно.

В ответната атака пловдивчани направиха нов сериозен пропуск, след като Балдовалиев засече с глава центриране на Димитър Велковски, но прати топката край гредата. В 28-ата минута Асприля отправи опасен шут, но Ясин Ел Харуби се бе пласирал добре и изчисти в корнер. В 34-ата минута Йонсен значително подобри мерника си и негов удар с глава премина малко над напречната греда. Две минути след това Асприля създаде нови главоболия на отбраната в черно-бяло, но Харуби отново се оказа последна преграда. В 39-ата Камбуров стреля с глава, но в аут. Малко преди края на първата част домакините поискаха дузпа за нарушение срещу Велковски, но съдията Георги Йорданов замълча.

След почивката "смърфовете" започнаха по-силно и наложиха натиск, но гостите първи успяха да стигнат до гол. Това се случи в 57-ата минута, когато Рохас получи пас от Страхил Попов, напредна и със силен шут извън наказателното поле откри резултата.

В следващите минути ловчанлии се прибраха и позволиха на съперника да вземе инициативата, но без да допускат сериозни положения пред Винисиус. В 71-ата минута резервата Димо Бакалов отправи изстрел към съперниковия страж, но защитник в оранжево застана на пътя на топката. Малко след това Никола Колев можеше да реши всичко в срещата, но не бе точен след пас на Рохас.

До края на мача картината не се промени. "Черно-белите" продължиха да атакуват, но не се виждаше как ще стигнат до изравнителен гол. Все пак в 93-ата минута отбраната на Литекс се пропуска след поредното центриране, Кирил Котев стреля и въпреки че Винисиус спаси, пласиралият се отлично Балдовалиев нямаше проблем да довкара на празна врата за крайното 1:1.

снимка: plovdiv24.bg