Втори чешки кошмар в Шампионската лига (видео)

След като Спарта (Прага) допусна обрат от 2:0 до 2:3 срещу ЦСКА (Москва), и другият чешки представител в третия квалификационен кръг на Шампионската лига отпадна безславно. Виктория (Пилзен) отстъпи с 0:2 на Макаби (Тел Авив), воден от Славиша Йоканович, и напусна турнира, макар че беше считан за фаворит в тази двойка, особено след победата си с 2:1 при гостуването в Израел.

Чехите подходиха високомерно и се задоволиха с това да пазят изгодния резултат от първата среща. До почивката голове не паднаха, но в 76-ата минута Еран Захави от дузпа даде преднина на Макаби. Така общият резултат стана 2:2, но Виктория все още беше в по-изгодна позиция заради двете попадения на чужд терен. Израелците обаче продължиха да нападат и усилията им бяха възнаградени в 83-ата минута, когато отново Захави бе точен и ги класира за плейофния кръг.

ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН) - МАКАБИ (ТЕЛ АВИВ) 0:2
0:1 Захави (76) д.
0:2 Захави (83)