Брюж и Шахтьор смачкаха балкански грандове по пътя към ШЛ (видео)

Брюж разгроми с 3:0 Панатинайкос и намери място в плейофите за влизане в групите на Шампионската лига. Белгийците имаха да наваксват пасив от един гол след загубата с 1:2 в Атина, но на своя "Ян Брейдел" бяха безмилостни. И трите попадения паднаха след почивката, когато Брюж тотоално надигра гръцкия си съперник.

Началото на головата фиеста постави Дион Коолс в 53-ата минута, а само пет по-късно Виктор Васкес покачи на 2:0. Сега вече ПАО се нуждаеше от гол, за да се добере до продължения, но вместо това Оуларе в 82-ата минута заби трето попадение за домакините и ги класира напред.

Шахтьор (Донецк) също показа класа. След 0:0 в Истанбул срещу Фенербахче, днес украинският тим разби "фенерите" с 3:0. Олександър Гладкий откри резултата в 25-ата минута, а капитанът Дарио Сърна от дузпа и Алекс Тейшейра довършиха турците през второто полувреме.

БРЮЖ - ПАНАТИНАЙКОС 3:0
1:0 Коолс (53)
2:0 Васкес (58)
3:0 Оуларе (82)