Байерн повали Реал Мадрид и спечели Audi Cup (видео + галерия)

Байерн победи с 1:0 Реал Мадрид във финала на традиционния турнир Audi Cup, който се провежда в Мюнхен. Гола вкара Роберт Левандовски в 88-ата минута, след като преди това полският национал направи уникален пропуск и не можа да се разпише от около метър на празна врата. По този начин футболистите на Джосеп Гуардиола до известна степен се реваншираха на феновете си за загубата от Волфсбург в двубоя за Суперкупата на Германия и показаха, че навлизат в добра форма за началото на Бундеслигата.

Третото място в турнира остана за Тотнъм, който по-рано днес се наложи над Милан с 2:0. Байерн - Реал Мадрид 1:0

Марио Гьотце и Томас Мюлер водеха атаката на Байерн, а четиримата в халфовата линия бяха Чаби Алонсо, Артуро Видал, Филип Лаам и Дъглас Коща. На вратата се завърна Мануел Нойер, а Роберт Левандовски отново започна на резервната скамейка.

Изненадата в състава на Реал бе, че Гарет Бейл беше сред резервите и изобщо не се появи в игра. Като титуляр стартира бившият футболист на баварците Тони Кроос, който си партнираше в средата на терена с Лукас Васкес, Каземиро и Иско, а в по-предни позиции бяха изнесени Хесе Родригес и Денис Черишев.

Както е известно, "белите" пристигнаха в Германия без Кристиано Роналдо и Карим Бензема, за когото се говори, че е пред трансфер в Арсенал.Байерн - Реал Мадрид 1:0

Байерн започна по-активно, но първата сериозна опасност беше пред вратата на Нойер. В 8-ата минута след пробив на Даниел Карвахал топката стигна до Кроос, който веднага отправи силен изстрел, преминал на сантиметри от вратата. Малко след това пък Пепе се контузи и трябваше да напусне, а неговото място зае начо Фернандес.

В средата на полувремето реферът не отсъди дузпа за Байерн, след като Карвахал изблъска Мюлер в наказателното поле. В 32-ата минута нападателят на домакините беше близо до гола, но негов силен удар по диагонала излезе в аут. Германският национал беше в центъра на събитията и малко по-късно, когато шутира, топката рикошира в противников футболист и срещна гредата.Байерн - Реал Мадрид 1:0

Както и вчера срещу Милан, най-острият играч на баварците беше Дъглас Коща. Дошлият за 30 млн. евро от Шахтьор бразилец направи няколко великолепни пробива, а след един от тях в 44-ата минута подаде на Гьотце, но неговият удар беше спасен от Кейлор Навас. В самия край на полувремето Боатенг откровено блъсна Серхио Рамос в малкото наказателно поле, но и този път съдията не даде дузпа. Байерн - Реал Мадрид 1:0

След почивката първият точен удар отново отправиха мадридчани, но Нойер внимаваше и не позволи на Тони Кроос да се разпише срещу бившия си тим. Малко след това Бенатия не можа да вкара отблизо, но неговият пропуск беше нищо в сравнение с това, което стори Левандовски. Дъглас Коща центрира перфектно към поляка, който трябваше само да подложи крака си и да открие резултата, но нападателят подцени ситуацията и гостите отново оцеляха. Байерн - Реал Мадрид 1:0

В края на двубоя натискът на Байерн се засили още повече. Хуан Бернат и Дъглас Коща се разминаха с гола, за да дойде 88-ата минута, когато бразилското крило центрира от фаул, а Левандовски се оказа свободен в наказателното поле и този път не сбърка - 1:0.

БАЙЕРН - РЕАЛ МАДРИД 1:0
1:0 Левандовски (88)