Барса представи отбора с шоу и помете Рома на "Камп Ноу" (видео)

Европейският клубен шампион Барселона разби с 3:0 на своя стадион "Камп Ноу" Рома в приятелски мач, който бе и юбилейно 50-о издание на битката за трофея на името на Жоан Гампер. Головете бяха дело на Неймар (26), Лионел Меси (41) и Иван Ракитич (66).

Началото на мача се забави малко заради официалното представяне на състава на Барселона за сезон 2015/2016. Това се превърна в истинско шоу, което продължи и на терена. Играчите на Барса си правеха каквото си поискат в сряда вечерта и можеха да спечелят с много по-изразителен резултат.

Още от първата минута футболистите на Луис Енрике (бивш треньор на Рома) обсадиха вратата на "вълците". Първите голови възможности се откриха пред Лионел Меси и Неймар, а в 16-ата минута новият полски вратар на Рома Войчех Шчесни направи блестящо спасяване след удар на хърватския халф Иван Ракитич. Две минути след това Рафиня Алкантара пропусна златен шанс за 1:0, но логичното се случи в 26-ата минута, когато Неймар изведе каталунците напред. Бразилецът направи безпомощен Шчесни от непосредствена близост след асистенция отляво на Жереми Матийо, който пък бе получил прекрасен пас от Меси.

В 34-ата минута имаше любопитен и не твърде приятелски момент. Меси и защитникът на "джалоросите" Мапу Янга-Мбива се спречкаха и се удариха взамино с глави, а аржентинецът дори хвана за гушата родения в Бангуй французин и го блъсна, а двамата получиха жълт картон.

В 41-ата минута Меси увенча прекрасна атака на каталунците с хубав гол с изстрел по земя в долния ляв ъгъл на вратата на Шчесни - 2:0.

През второто полувреме бяха извършени много смени и в двата състава, но картината на терена не се промени особено - атаки към вратата на Рома. Така се стигна до 66-ата минута, когато Ракитич с бомбен шут от далечно разстояние красиво опъна мрежата зад Морган Де Санктис, правейки резултата 3:0.

В 78-ата минута Де Санктис попречи на свързвания все по-усилено с трансфер в Манчестър Юнайтед Педро Родригес да направи резултата 4:0. Това не бе последната важна намеса на Де Санктис в мача и резултатът остана непроменен, а празникът на "Камп Ноу" бе увенчан с класическа победа на водения от Луис Енрике тим срещу състава на Руди Гарсия.

БАРСЕЛОНА - РОМА 3:0
1:0 Неймар (26)