Локо (Мездра) изпусна грубияните от Ашдод

Втородивизионният Локомотив (Мездра) и израелският Ашдод, който е на подготовка у нас, завършиха 2:2 в контролна среща, играна в Правец. Мездренските "железничари" поведоха в резултата в 30-ата минута на мача с атрактивен изстрел от въздуха от границата на наказателното поле на Тодор Чаворски. Централният нападател се оказа най-съобразителен при разбъркване в пеналта на съперника след центриране от корнер на Петър Димитров. До почивката локомотивци можеха да затвърдят своето превъзходство, но удари Иван Мишев, Димитров и Чаворски преминаха на сантиметри от вратата, а веднъж противников състезател изчисти топката от голлинията.

След антракта израелците се активизираха и в 59-ата минута централният нападател Даян изравни. В 75-ата минута обаче левият халф на Ашдод Кинда игра с ръка в наказателното поле и главният рефер Вихрен Манев посочи бялата точка. При изпълнението на дузпата Пепи Димитров не остави никакви шансове за вратаря Мишпати за 2:1. В самия край на двубоя бившият клуб на Димитър Макриев все пак стигна до равенството. В 88-ата минута Алад се възползва от неразчетените действия в отбраната на "червено-черните" и от непосредствена близост оформи крайното 2:2.

В събота (8 август) от 20:00 часа момчета на треньора Мартин Кушев гостуват на Поморие в среща от 3-ия кръг на първенството в "Б" група.

Локомотив (Мездра): Иван Иванов, Николай Христозов, Петър Василев, Иван Скерлев, Георги Павлов, Николай Ганчев, Георги Стоичков, Денил Селимински, Иван Мишев, Тодор Чаворски, Петър Димитров (Ивайло Върганов, Ивайло Цветанов, Никола Яначков, Кирил Георгиев, Александър Михайлов, Ивайло Бояджиев, Даниел Стефанов, Димитър Зайков).