Аякс изхвърча от ШЛ

Четирикратният европейски първенец Аякс приключи участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига още в третия квалификационен кръг. Тимът от Амстердам допусна шокираща загуба у дома с 2:3 от австрийския Рапид (Виена). Първият мач беше завършил 2:2 и холандците бяха считани за фаворит да продължат.

Двубоят обаче започна кошмарно за Аякс. Гостите успяха да поведат с 2:0 още през първите 45 минути, като попаденията отбелязаха Берич (12) и Шауб (39). Милик от дузпа в 52-ата върна едно попадение, а Гудел изравни четвърт час преди края. Домакините очакваха вече пълен обрат, но само две минути по-късноо отново шауб попари надеждите им като направи резултата 3:2 в полза на Рапид.