Байерн с шанс за трофей от Audi Cup след разгром над Милан (видео + галерия)

Байерн (Мюнхен) разгроми Милан с 3:0 и ще играе на финала на турнира Audi Cup, който се провежда традиционно на всеки две години  в Мюнхен. Съперник на баварския колос ще бъде Реал Мадрид утре. Испанският тим сломи Тотнъм с 2:0 в първата среща на "Алианц Арена".

Двубоят беше изключително важен за Байерн, тъй като тимът не успя да зарадва феновете си преди началото на сезона, след като загуби мача за Суперкупата на Германия срещу Волфсбург, но сега има възможност да поправи грешката си и то срещу отбор от ранга на Реал (Мадрид).
Байерн - Милан 3:0
Домакините започнаха по-активно и успяха първи да стигнат до гол в 24-ата минута чрез Хуан Бернат. За тези първи минути на мача съставът на Милан рядко организираше атаки и почти беше приел играта в своята половина. В 27-ата минута топката срещна гредата на Милан, след като датчанинът Пиер-Емил Хьойберг с тяло отклони центриране на Дъглас Коща в наказателното поле, но то не беше достатъчно точно.

В 36-ата минута отново гредата спаси вратата на Милан от попадение. Новото попълнение на Байерн Артуро Видал отправи удар с глава, след като се пребори във въздуха с Рафиня, но малко не му достигна да открие головата си сметка за баварския гранд, където беше привлечен от Ювентус.

Втората част започна вихрено, като напрежение имаше и пред двете врати. Първо Гьотце и Левандовски бяха близо до попадение за Байерн, последва и възможност за Милан. Новото попълнение на италианския гранд Карлос Бака отправи опасен удар от границата на наказателното поле, но не му достигна точност. Баварците отново натикаха съперника в неговата половина, а положенията пред Лопес се редуваха едно след друго.
След куп пропуски все пак логичното се случи четвърт час преди края. Роберт Левандовски спря топката за Гьотце, който с плътен удар опъна мрежата зад Лопес.

Малко преди края и полският нападател записа името си сред голмайсторите, след като с хубав удар по топката от въздуха с десния крак направи испанския страж на Милан безпомощен за крайното 3:0.

1:0 - Бернат (24)
2:0 - Гьотце (75)
3:0 - Левандовски (87)

Стартови състави:

Байерн: Свен Улрайх, Дъглас Коща, Рафиня, Жером Боатенг, Хуан Бернат, Марио Гьотце, Себастиан Роде, Филип Лаам, Артуро Видал, Джошуа Кимих (20-Давид Алаба), Пиер-Емил Хьойберг.

Милан: Диего Лопес, Матия де Шилио, Кристиан Сапата, Родриго Ели, Лука Антонели, Джакомо Бонавентура, Найджъл Де Йонг, Андреа Бертолачи, Кейсуке Хонда, Карлос Бака, Луис Адриано.