Асприля изстреля Литекс на първо място (видео)

Тимът на Литекс надви трудно Монтана с 2:1 в последния мач от 3-ия кръг на "А" група и излезе начело в класирането. Данило Асприля вкара в 11-ата минута след страхотен индивидуален пробив, а Борислав Балджийски изравни в 60-ата. Отново Асприля в 63-ата минута даде преднина на ловчанлии, след като отбеляза от спорна дузпа.

Домакините стартираха силно и в 6-ата минута Арсенио Нунеш с глава отправи първи точен удар, който бе отразен от Христо Иванов. Пет минути по-късно Асприля успя да открие резултата. Колумбиецът взе топката зад центъра и направи солова акция, подобна на тази от мача с Лудогорец, преодоля няколко футболисти в синьо и отправи удар, който се оказа неспасяем за Иванов.

Гостите отговориха с отлично воле на Йордан Тодоров в 17-ата минута, но топката разтресе напречната греда. Минута по-късно силен изстрел на Балджийски излезе в аут. В 29-ата минута и Иван Минчев изпробва късмета си с удар извън наказателното поле, но също без успех.

В ответната атака Асприля отново бе в центъра на вниманието, след като навърза защитата на Монтана и подаде към Бьорн Йонсен, чийто шут мина встрани от дясната греда. В 36-ата минута Балджийски бе много близо до изравняване на резултата, но кълбото отново не навести мрежата след силния му удар. В добавеното време на първата част полузащитникът стреля и от свободен удар, но Винисиус Баривйера нямаше проблем с улавянето на топката.

"Оранжевите" полчуиха първата добра възможност за гол след почивката, когато Асприля се отскубна зад защитата в 50-ата минута, но подаването му се оказа твърде силно за Йонсен. Все пак нападателят достигна кълбото и подаде на Арсенио, чийто изстрел не затрудни Иванов.

В 60-ата минута Балджийски получи подаване по лявото крило, измъкна се и отправи удар, Винисиус не се намеси добре и този път топката се оплете в мрежата за 1:1.

Радостта на гостите обаче бе кратка и само три минути по-късно Асприля падна около границата на наказателното поле след леко съприкосновение с Асен Георгиев. Съдията Станислав Ставров побърза да посочи бялата точка, а колумбиецът не сбърка и отново даде преднина на Литекс.

В 81-ата минута за пореден път Асприля се оказа неуловим за играчите в синьо, подаде към Рафаел Перез, но бранителят стреля в тялото на Иванов. Три минути по-късно вратарят спаси и шут на Арсенио.

снимка: pfclitex.com