Гол на Тевес не спаси Бока от загуба

Аржентинският гранд Бока Хуниорс допусна изненадваща загуба у дома с 3:4 от Унион в среща от 19-ия кръг на местното първенство. Да се избегне резила не помогна и попадението на звездата Карлос Тевес, който се завърна в Бока след дългогодишен престой в Европа.

Домакините откриха в 7-ата минута чрез Джонатан Калери, но в 26-ата минута получиха тежък удар. Титулярният вратар Аугустин Орион получи червен картон. Малкора реализира отсъдената дузпа, а в 36-ата минута Мартинес изведе гостите напред. В началото на второто полувреме Тевес изравни. Чрез Бритес гостите отново поведоха, а две минути преди края Калери изравни. В добавеното време Лукас Гамба донесе победата на Унион и така остави Бока на второ място във временното класиране с 40 т., колкото има и лидера Сан Лоренсо. Унион пък върви 10-и с 30 т.