Завръщането на Рууни в Евертън не помогна на "карамелите" срещу Виляреал

Завръщането на английския национал Уейн Рууни с екипа на родния му клуб Евертън не помогна на "карамелите" да се спасят от загуба в приятелската среща с испанския Виляреал, която бе и мач-сбогуване на легендата на тима от "Гудисън парк" Дънкан Фъргюсън с привържениците на клуба. Нападателят на Манчестър Юнайтед Рууни се завърна в игра за своя роден клуб, заменяйки продукта на школата на "червените дяволи" Том Клеъврли в 74-ата минута на двубоя.

"Жълтата подводница" обаче не прости на домакините и победи с 2:1 в Ливърпул след голове на Жерард Морено (38) и Матиас Нахуел Лейва (61). Младият Тай Браунинг отбеляза почетното попадение за отбора на Евертън три минути преди края на редовните 90.

Срещата бе повторение на най-големия европейски мач в кариерата на Дънкан Фъргюсън - плейофа за влизане в групите на Шампионската лига между Евертън и Виляреал,  в който попадение на Големия Дънк е отменено несправедливо, а испанците продължават напред в групите. Превърналата се в легендарна двойка в атака за "карамелите" между Дънкан Фъргюсън и Уейн Рууни пък отново игра заедно в последните минути на мача, когато отборът на Роберто Мартинес отбеляза почетното си попадение.

Жерард Морено откри резултата на "Гудисън Парк" в 38-ата минута след отлична атака на гостите и комбинация в половината на домакините. След почивката Матиас Лейва изпревари Тим Хауърд за една далечна топка зад отбраната на "карамелите" и удвои аванса на гостите. В края на мача, вече в присъствието на Рууни и Фъргюсън на терена, Тай Браунинг бе точен за домакините, оформяйки крайното 1:2.