Джордж Уеа може да се гордее с този свой сънародник (видео)

Помните ли онзи легендарен гол на либерийската перла Джордж Уеа с фланелката на Милан срещу Верона от 1996 година? Е, носителят на "Златната топка" за 1995 година може да се гордее със сънародника си Сам Джонсън, който в събота вкара подобен гол след изключителна самостоятелна акция. Джонсън се превърна в герой за лидера в класирането на шведското първенство Юргорден, отбелязвайки и двата гола за победата на тима си срещу гостуващия Хекен с 2:1. И докато първото попадение на либериеца още в 6-ата минута бе по-скоро рутинно, то победното в 84-ата минута спокойно можем да определим като изключитлено.