Берое се изкачи на върха след трудна домакинска победа (видео)

Отборът на Берое надви Пирин (Благоевград) с 1:0 в мач от 3-ия кръг на "А" група и излезе начело в класирането с актив от 7 точки. Георги Божилов се разписа в 10-ата минута, а в края на двубоя гостите можеха да стигнат до точката, но направиха няколко сериозни пропуска.

Старозагорци започнаха силно срещата и успяха да стигнат до бърз гол. В 10-ата минута Жуниор Мапуку, който днес стартира като титуляр за сметка на Спас Делев, проби отляво и центрира на главата на Божилов, който от няколко метра с глава не сбърка. В 33-ата минута Мапуку направи непростим пропуск, след като преодоля падналия Красимир Костов и остана пред опразнената врата, но стреля силно и неточно край лявата греда. Шест минути след това и Стивън Петков не успя да се разпише след удар с глава.

През първата част гостите се отчетоха с два слаби удара на Маркиньос и Благой Наков, които не успяха да затруднят Благой Макенджиев.

След почивката старозагорци владееха повече топката, но рядко застрашаваха вратаря на гостите. Маркиньос пък имаше добра възможност да изравни, но изпълнението му на свободен удар в 73-ата минута бе безкрайно неточно.

В 84-ата минута Мапуку преодоля отбраната и стреля опасно, но Костов улови. Минута по-късно вратарят се справи и с изстрел на Игор Джоман.

В 88-ата минута халфът на гостите Антон Костадинов отправи удар от сериозна дистанция, но топката прелетя високо над вратата. Секунди преди края на редовното време Антонио Хаджииванов можеше да донесе точка на своя тим, но от три метра прати кълбото над вратата.

снимки: beroe.bg