Поражение за Рома в дебюта на Шчесни (видео)

Спортинг (Лисабон) победи Рома с 2:0 в мача, с който "лъвовете" представиха отбора си за новия сезон. Ислам Слимани и Мане зарадваха феновете на "Жозе Алваладе" с голове през второто полувреме, а дебют за Рома направи взетият под наем от Арсенал вратар Войчех Шчесни. В самия край на двубоя червен картон получи защитникът на "джалоросите" Мапу Янга-Мбива.

Браян Руис пропусна първото положение след грешка на Ашли Коул. Рома отговори с опасен пробив на Хуан Мануел Итурбе, но нямаше кой да засече центрирането на аржентинеца. Действията на двата тима никак не подхождаха на приятелски мач и грубите влизания зачестиха към края на първото полувреме.

След почивката за Рома влезе Шчесни, който замени Морган де Санктис и веднага спаси удар на останалия очи в очи с него Слимани. След час игра наставникът на "вълците" предприе осем смени наведнъж и отборът му започна да допуска много грешки. В 64-ата минута Слимани беше оставен непокрит и с глава откри резултата. Фреди Монтеро можеше да направи 2:0, но Шчесни се намеси добре. Домакините все пак вкараха втори гол чрез Мане в 70-ата минута.

В края на мача с пропуски за Рома се отличиха Матия Дестро и Алесио Романьоли, а в добавеното време Шчесни попречи на Андре Мартинс да го огорчи за трети път. Секунди преди последния съдийски сигнал безумно влизане на Янга-Мбива срещу Адриен Силва му донесе директен червен картон.

СПОРТИНГ - РОМА 2:0
1:0 Слимани (64)