Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Петър Петров завърши на второ място в квалификационния манш за Гран При на Белгия

Българският състезател Петър Петров, пилот на заводския тим на Кавазаки, завърши на второ място в квалификационния манш за Гран При на Белгия, 14-и кръг световния шампионат по мотокрос в клас МХ2. Той финишира с време 25:37.186 минути, изоставайки на почти 5 секунди от британския състезател Макс Ейнсти. С това си постижение Петър Петров записа и най-добрата си квалификация от началото на годината.

20-годишният български пилот, който след лечение на фрактура в ключицата, пропусна състезанията в Чехия и Латвия, се намира на 12-о място в генералното класиране на шампионата преди последните пет кръга за сезона. Той получава право на втори избор на състезателната линия, след като изпревари пилоти като Паулс Йонас (Ред Бул КТМ), Брент Ван Донинк (Сузуки) и Жорди Тишие, световен шампион и съотборник на българина.

След като най-силният пилот в МХ2 Джефри Херлингс получи тежка контузия в Гран При на Швеция, цели шестима пилоти ще се борят за световната титла. Петър Петров, който наскоро подписа двегодишен договор със заводския отбор на Кавазаки, е далеч назад в класирането, но при силни две състезания в Белгия също получава шансове за купа в края на годината.