Зенит отнесе трети пореден съперник (видео)

Силният старт на шампиона Зенит продължи с трета поредна победа за новия сезон в руския елит. Днес питерци надвиха Терек с 3:0 у дома след два бързи гола в началото и един в последната минута. Отделно Хълк пропусна веднъж сам срещу вратаря, а Олег Шатов удари греда.

Изходът на мача беше решен рано-рано, след като домакините се възползваха от две груби грешки в защита. В 7-ата минута Мачей Рибус не успя да върне към вратаря си Ярослав Годзюр и Хълк подаде на Игор Смолников за 1:0. След още четири минути поредна разсеяна проява на защитата на гостите позволи на Шатов да направи 2:0.

Бурното начало буквално "уби" интригата и футболистите от Грозни така и не успяха да се съвземат. Те имаха две възможности за гол, но първо Юрий Лодигин парира коварно засичане след центриране от фал в 57-ата минута, а в 82-ата минута Смолников се хвърли в краката на играч на Терек и му попречи да реализира.

В 56-ата минута Хълк излезе сам срещу Годзюр, но не успя да го преодолее. В 89-ата минута и Шатов се озова на добра позиция, но техничният му шут се отби в гредата. Секунди по-късно обаче Дани завърши перфектна акция за 3:0.

Предишните две победи на Зенит дойдоха срещу Динамо (Москва) с 2:1 и срещу Урал с 4:1. Терек пък все още няма успех след две равенства в предишните два кръга.