Купата остава в Стара Загора, Ел Галактикос е шампионът в Лига България

Ел Галактикос стана шампион на турнира по мини футбол Лига България. Купата остава в Стара Загора, след като през миналата година АФК Верея взе трофея.

Един от водачите на Ел Галактикос през тази година беше самият кмет на Стара Загора Живко Тодоров, който бе и капитан.
Именно градоначалникът вкара първия гол за състава си на турнира, откривайки резултата при успеха с 4:1 на Пломари Антилопите в първия кръг.
Пламен Иванов добави два гола и един бе дело на Тодор Динев. Христо Стамболийски се разписа за софиянци.

Вторият ден беше този, който реши всичко. Клетка Кинг Games, който направи 2:2 с Бригада в първия си мач, излезе срещу старозагорци във втория двубой от сутрешната програма.
Преди това Антилопите бяха сразили с 5:3 състава на Бригада, който реално загуби шансове за първото място.

Срещата между Димитровград и Стара Загора обаче беше много оспорвана, интересна и пълна с футболни качества. Пламен Иванов откри в 6-ата минута за Ел Галактикос, като постепенно Клетката изравни играта. Стигна се и до 31-ата минута, когато бе отсъдена дузпа.

От бялата точка Генчо Милев обаче спаси изстрела на Цветомир Матев. Натискът на "жълто-сините" продължи и минута по-късно Васил Сантов изравни резултата.

Това съвсем върна интригата, преди в 39-ата минута при една контра Георги Нанев да шокира съперника и да даде преднина на бъдещия шампион.

В самия край Мирослав Маринов сложи точка на спора с трети гол за финалното 3:1, донесло на Ел Галактикос титлата.
Те имат 6 точки, с три повече от Пломари Антилопите, които отстъпват и в директния двубой с първенеца.
С по една точка остават Бригада и Клетката.
Довечера са финалните мачове - Клетка King Games - Plomari Антилопите и Ел Галактикос - Бригада.