Ботев (Враца) записа равенство с петия в Албания

Ботев (Враца) записа първо равенство в лятната си подготовка в най-стойностната контрола под ръководството на Атанас Джамбазки. Днес врачани завършиха 0:0 с петия в албанското футболно първенство Теута. Според наставника Джамбазки, „резултатът е реален, а неговите футболисти са играли доста добре тактически срещу коравия противник”.

Двубоят с Теута беше неофициален дебют на централния бранител Ивайло Русев, който дойде на проби от Созопол и почти сигурно остава при врачани през новото първенство на Северозападната „В” АФГ. Изгодни положения за отбелязване на гол в албанската врата в мача пропуснаха Ангел Русев и Деян Борисов.

В този мач врачани започнаха със следния състав: Веселин Цветковски, Ивайло Русев, Георги Георгиев, Камен Каменов, Раиф Мурадов, Цветан Версанов, Дилян Димитров, Деян Борисов, Радослав Анев, Милен Василев и Ангел Русев. През втората част в игра влязоха още: Александър Йованович, Валдемар Стоянов, Любослав Петров, Георги Василев и Любо Цеков.

След контролата срещу Теута Атанас Джамбазки даде 3 дневна почивка на своите възпитаници. Врачани се прибират с клубния автобус от Банско, където изкараха двуседмичен подготвителен лагер. В понеделник те ще водят занимания в домашни условия.

В изиграните досега 7 контролни срещи „Ботев” спечели 5 победи, записа равенство и загуби само една среща при голова разлика 9:4.