Базел си свърши работата още в Полша (видео)

Базел спечели с 3:1 гостуването си на Лех (Познан) и до голяма степен си осигури участие в плейофите за влизане в групите на Шампионската лига. Мачът беше доста зрелищен, като освен четирите гола, зрителите видяха пропусната дузпа и два червени картона.

Михаел Ланг даде преднина на Базел в 34-ата минута, но още в ответната атака Денис Томала изравни. В 66-ата минута Томаш Кеджиора извърши нарушение в наказателното поле срещу Бярнасон и беше изгонен. Стражът на Лех Ясмин Бурич обаче спаси удара от бялата точка на Шкелзен Гаши.

В 77-ата минута резервата Марк Янко вкара втори гол за Базел, а Давиде Кала в 90-ата затвърди успеха на швейцарците. Те също завършиха в намален състав след червен картон на Таулант Джака в последните секунди.

ЛЕХ ПОЗНАН - БАЗЕЛ 1:3 (1:1)