Божинов се контузи, но Партизан върви смело към Шампионската лига (видео)

Стяуа и Партизан завършиха 1:1 в дербито от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Българският нападател на "гробарите" Валери Божинов започна като титуляр, но още през първото полувреме се контузи и беше заменен. Въпреки това, неговите съотборници постигнаха резултат, който им дава отлични шансове да стигнат до плейофната фаза на турнира.

Мирослав Вуличевич откри за сърбите в 62-ата минута, но силният натиск на Стяуа доведе до изравнително попадение, отбелязано от Фернандо Варела. В самия край на мача и двата тима пропуснаха чудесни възможности да стигнат до победата.

Другият българин в Партизан - Иван Бандаловски, изобщо не отпътува с тима за Букурещ. Той получи травма в последния двубой от сръбското първенство и треньорското ръководство реши да не рискува здравето му.

Мачът на стадион "Арена Национал" се игра пред празни трибуни заради наказание на Стяуа.

Двата отбора направиха доста зрелищен сблъсък, като всеки от тях може да съжалява за крайния резултат. Преди почивката срещата беше равностойна и дори гостите от Сърбия атакуваха по-опасно. В 10-ата минута Омару центрира остро, но защитник на Стяуа попречи на топката да стигне до свободния Божинов. Родният нападател действаше много активно, но само след четвърт час игра получи разтежение и трябваше да напусне. На неговото място влезе младият Иван Шапонджич, който веднага започна да тормози бранителите на домакините.

Втората част започна с хубав рейд на Адриан Попа, който навърза цялата защита на Партизан, но шутира високо над вратата. Малко след това стражът на сърбите Живкович с мъка отрази далечен изстрел на Хамрун.

В 62-ата минута десният бек на Партизан Мирослав Вуличевич, заради когото Бандаловски е резерва от началото на сезона, даде аванс на гостите с красиво попадение. Той се оказа непокрит и с плътен диагонален удар простреля Кожокару.

Оттук до края на срещата Стяуа атакуваше непрестанно. Румънците вече не виждаха как ще изравнят, но късметът им помогна. В 82-ата минута след едно безобидно центриране от десния фланг Живкович се подхлъзна и за Варела не бе проблем да насочи топката с глава в опразнената врата - 1:1. Натискът на Стяуа продължи, но в 90-ата минута след перфектна контра на Партизан Вуличевич центрира към Дарко Брашанац, който направи по-трудното и не уцели вратата. Домакините също можеха да изтръгнат победата, но Живкович изби удар на Хамрун.

СТЯУА - ПАРТИЗАН 1:1 (0:0)
0:1 Вуличевич (62)
1:1 Варела (81)