Юве се измъчи с поляци, Киелини се контузи (видео)

Европейският вицешампион Ювентус надви с 2:1 Лехия (Гданск) в Полша. Попаденията за "бианконерите", които днес играха в розово, реализираха Пол Погба и новото попълнение Марио Манджукич, който се появи на терена след почивката. Голът на хърватина се оказа победен за Старата госпожа. Преди това Адам Букса изравни резултата с изстрел в мрежата на Нето. Любопитно е, че двата съперника имат двубой помежду си в европейските клубни турнири - среща в турнира за КНК през 1983 г., завършила с общ резултат 10:2 за Юве.

През първото полувреме Масимилиано Алегри заложи на 3-5-2, като под рамката на италианския шампион бе капитанът Джанлуиджи Буфон. Атаката пък водиха дошлите през това лято Симоне Дзадза и Пауло Дибала. През второто полувреме последните двама отстъпиха местата си на Манджукич и Алваро Мората. В осмата минута на мача пък контузия получи защитникът Джорджо Киелини, който бе заменен от универсалния Мартин Касарес.