Панатинайкос показа дух и обърна Брюж с 10 човека (видео)

Отборът на Панатинайкос показа истински дух и постигна пълен обрат в домакинството на Брюж от 3-ия предварителен кръг на Шампионската лига. Гръцкият тим игра с човек по-малко цяло второ полувреме, но въпреки това стигна до успеха с 2:1.

Иначе срещата тръгнаха много зле за домакините, които получиха гол още в 10-ата минута дело на Болинголи Мбомбо. След това в 34-ата минута пък Маркус Берг пропусна дузпа за Пао, но това не обезкуражи "детелините" и в 37-ата минута нападателят се реваншира, като възстанови равенството.

В 45-ата минута пък Панатинайкос остана с 10 уши на терена, след като Серхио Санчес получи червен картон. Дори и в намален състав обаче гърците продължиха да търсят победата и в 65-ата минута получиха втора дузпа, като този път зад бялата точка застана Никос Карелис и той не сгреши  за крайното 2:1.

Така Пао взе крехка преднина преди реванша, но голът на чужд терен дава доста добри шансове на Брюж да обърне нещата на свой терен.

Панатинайкос (Гърция) - Брюж (Белгия) 2:1
0:1 Мбомбо (10)