Рафа Надал започна с трисетова победа в Хамбург

Световният номер 10 Рафаел Надал започна с победа участието си на турнира на клей в Хамбург. 29-годишният тенисист се наложи с 3:6, 6:1, 6:1 срещу своя близък приятел и сънародник от Испания Фернандо Вердаско. Краля на клeя не стартира по най-добрия начин срещата и загуби откриващия сет, но след това тотално доминираше и се поздрави с успeха след час и 57 минути игра. Във втория кръг на надпреварата поставеният под номер 1 в схемата Надал ще се изправи срещу Иржи Весели или Андреас Хайдер-Маурер. Днешната победата на Рафа срещу Вердаско бе 14-а от 16 мача между двамата.

Двубоят започна с размяна на пробиви, но в шестия гейм заемащият 41-вото място в ранглистата Вердаско нанесе своя удар. Той поведе с 4:2 и до края на частта задържа аванса си. Вторият сет започна с труден сервис-гейм на Надал, който отрази три брейкпойнта. Веднага след това той осъществи пробив за 2:0, а малко по-късно авансът му вече бе 5:0. Вердаско взе един гейм в тази част, a носителят на 14 титли от Големия шлем бе убeдителен при подаването си и го взе на нула за 6:1.

В третия сет сценарият бе подобен. Два пробива и преднина от 4:1 за Надал. В шестия гейм бившият номер 1 в света спаси три брейкпойнта, но удържа началния си удар. Няколко минути по-късно Рафа пропусна два мачбола, но при третия сложи край на спора.

Победи в първия кръг на турнира записаха още четвъртият поставен Андреас Сепи, Роберто Баутиста Агут, Беноа Пер, Хуан Монако и Алиаз Бедене.

Снимка: atpworldtour.com