Лекар стана световен шампион по спортно ориентиране за ветерани

Известният монтански рентгенолог д-р Цветан Тодоров стана световен шампион по спортно ориентиране за ветерани. На първенството на планетата в Гьотеборг (Швеция) медикът спечели титлата във възрастовата група до 45 години в дисциплината спринт.

Д-р Тодоров завърши с време 15.57 мин. и остави след себе си Илия Гусев от Русия - 16.04 мин. и Тимо Карпинен (Финландия) - 16.22 мин.

Това е втора световна титла за него, след тази от Сестриере (Италия) през 2013 г. Миналото лято пък медикът се завърна с бронзов медал от Световното в Порто Алегре (Бразилия). Българската група в Гьотеборг отбеляза подобаващо успеха на своя съотборник, но от днес започва подготовката за квалификациите за дългата дистанция, финалът на която е в събота.