Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Стоян Иванов трети на Stunt Battle 2015

Младата стънт надежда на България Стоян Иванов от Чирпан извоюва поредния си успех на международната мотоциклетна сцена, печелейки трето място в Stunt Battle 2015. Надпреварата се проведе за четвърта поредна година във Велико Търново при отличната организация на местния тийм Hazzard. 32-ма състезатели от 6 държави (България, Румъния, Полша, Сърбия, Словения, Хърватия) показаха майсторските си умения да владеят мотоциклета и зарадваха 700-те зрители с атрактивни спиращи дъха трикове.

Stunt Battle 2015 се проведе в два дни в класовете 600/750cc и 50/250сс (скутери), като след квалификациите в събота до финала достигнаха 15-те най-големи майстори. Сред тях беше и родният пилот Стоян Иванов (Honda), който зарадва публиката със страхотно шоу на две колела, а представянето му бе достатъчно добро, за да се качи на третата стълбичка на подиума. Победата обаче грабна полският състезател Марчин Гловацки (Kawasaki), а на второ място се класира хърватинът Матиа Подхраски (Kawasaki).

Изключително атрактивно се представи и Калоян Михайлов, който излезе на трасето с 450сс КТМ, предназначен основно за ендуро състезания. Мотоциклетът беше без хенд-брейк (предна ръчна спирачка, която предпазва от преобръщане на машината), което донесе допълнителна доза адреналин и риск към изпълнението.

При скутерите първото място остана в България. Спечели го друг роден стънт талант - Иван Павлевски.
В Stunt Battle 2015 участие взеха близо 30 млади български момчета, а самото състезание вече се превърна в традиция. Това говори за големия интерес към тази наистина атрактивна, но и доста опасна дисциплина. Българските момчета обаче се справят доста добре, а следващата им възможност за изява ще бъде още в края на тази седмица (31 юли Ц 2 август) в Панагюрище.

снимка: stuntoffice.com