"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Мексико триумфира с "Голд Къп" (видео)

Мексико победи Ямайка с 3:1 на финала на "Голд Къп" и спечели турнира за 10-и път в историята си. Головете за "ацтеките" отбелязаха Андрес Гуардадо, Хесус Корона и Орибе Пералта, а Дарън Матокс от дузпа вкара почетното попадение за Ямайка в края на двубоя.

За "Реге бойс" това е най-добро класиране в състезанието, което до 1991 година се наричаше първенство на нациите от КОНКАКАФ. Бронзовите медали останаха за тима на Панама, който победи с дузпи считания за основен фаворит отбор на САЩ.

Мексиканците бяха без част от звездите си, но въпреки това стигнаха до титлата. Андрес Гуардадо откри резултата в 31-ата минута, а малко след почивката Корона покачи на 2:0. Орибе Пералта вкара третия гол след час игра и вече нямаше съмнение кой ще е шампионът. Ямайка все пак стигна до попадение, дело на Матокс в 80-ата минута.

С победата в турнира Мексико си спечели правото на двубой срещу САЩ за участие в турнира за Купата на конфедерациите, който ще се проведе от 17 юни до 2 юли догодина в Русия. Другите сигурни участници до момента са Германия като световен шампион, Австралия като победител в Купата на Азия, Чили като първенец на Южна Америка и Русия като домакин.

Освен изброените отбори, в Купата на конфедерациите ще се включат победителите от Купата на Африка, Евро 2016 и Купата на нациите.

ЯМАЙКА - МЕКСИКО 1:3 (0:1)
0:1 Гуардадо (31)
0:2 Корона (47)
0:3 Пералта (61)
1:3 Матокс (80)