Загуба за Ливърпул при завръщането на Коутиньо и Джан

Две от звездите на Ливърпул Филипе Коутиньо и Емре Джан се завърнаха на терена за своя тим в мача на формацията на мърсисайдци до 21-годишна възраст срещу младежите на Порто в битката за трофея "Стийл Парк Къп" в английския град Корби.

Бразилският маестро и националът на Германия за младежи имаха по-дълга почивка, след като единият взе участие в турнира "Копа Америка" с националния тим на родината си, а другият игра в Евро 2015 до 21-годишна възраст в Чехия с екипа на вицешампиона Германия. Така те пропуснаха първата част от подготовката на отбора на Брендън Роджърс, която протече в Тайланд, Австралия и Малайзия.

Участието на Джан и Коутиньо, които играха за Ливърпул до 45-ата минута, не даде сериозен резултат, след като "червените" загубиха с 0:2 от Порто в надпреварата "Стийл Къп". Надубиси Агу и Иво Родригес от дузпа се разписаха за португалците, които впоследствие загубиха отличието от холандския ПСВ Айндховен.