Амкар сломи Рубин като гост, Пеев с гол (видео)

В среща от втория кръг на футболното първенство на Русия отборът на Амкар (Перм) победи като гост Рубин (Казан) с 2:0, като вторият гол за победителите бе отбелязан от българскя полузащитник Георги Пеев от дузпа в третата минута на продължението след края на мача.

Гостите от Перм поведоха в резултата в 48-та минута с автогол на 23-годишния грузински защитник на домакините Соломон Кверквелия, който по-късно - в 74-та минута, получи червен картон.

В отбора на Амкар през всичките 90 минути игра Петър Занев, който получи и жълт картон. Георги Пеев влезе на терена в 60-та минута на мястото на полския полузащитник Януш Гол, малко по-късно сложи и капитанската лента на ръката си, а в третата минута на продължението след края на мача с точен удар от дузпа оформи крайния резултат в мача - 2:0 за Амкар.