Атлетико спечели трофея "Хесус Хил"

Атлетико Мадрид започна контролните си мачове с победа с 2:0 срещу Нумансия в традиционния двубой за купата "Хесус Хил". Срещата се игра в Сория, а головете за тима на Диего Симеоне отбелязаха Лукас Ернандес и Анхел Кореа в началото на второто полувреме. Освен аржентинското крило, дебют за "дюшекчиите" направиха Лусиано Вието, Яник Ферейра Караско, Стефан Савич, Емилиано Веласкес и Томас Тейе.

Симеоне заложи на схемата 4-4-2, като в атака действаха Антоан Гризман и Вието, а Саул и Ферейра Караско започнаха по двата фланга. В средата на терена си партнираха капитанът Габи Фернандес и Коке.

Младият защитник Лукас Ернандес откри в 50-ата минута след пас на Хесус Гамес, а само две минути по-късно се разписа и Кореа. Атлетико имаше и още положения за гол, но резултатът остана непроменен.

Междувременно стана ясно, че най-скъпата лятна покупка на мадридчани Джакъсн Мартинес ще носи екипа с номер 11. Колумбиецът е изостанал с подготовката и не игра срещу Нумансия, а довечера е официалното му представяне на "Висенте Калдерон".

НУМАНСИЯ - АТЛЕТИКО МАДРИД 0:2
0:1 Лукас (50)
0:2 Кореа (52)