Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Спартак (Плевен) разгроми Пирин (Разлог)

Плевенският Спартак се завърна в Б група с разгромна победа – 4:1 над гостуващият му Пирин (Разлог). През целия мач домакините мачкаха съперника и дори можеха да бият с още по-голяма разлика. Тон за победата даде Стефан Христов с попадението си в 16-ата минута,оползотворил прецизен пас на младежкият национал Пламен Тенев. Голът бе точно копие на този с който Христов наказа ЦСКА в контролата в хода на подготовката. Секунди след това Тенев подаде на Христов, той пък прехвърли на връхлитащият Васил Шопов, който насочи топката в мрежата зад Дебърлиев – 2:0. Малко по-късно Христов пропусна да се разпише за втори път.

Течеше 59-ата минута, когато тандемът Христов – Шопов направи двойно подаване и последният вкара за 3:0. Десет минути преди края на срещата Христов изведе Христо Кирев на изгодна позиция и той бе точен – 4:0. Едва след това гостите се отърсиха от напрежението и отправиха няколко далечни удари към плевенската врата. Три минути преди последния сигнал на рефера Георги Игнатов, пиринци достигнаха до почетно попадение. Реализира го Йордан Юруков, насочвайки топката в горния ляв ъгъл за крайното 4:1.