Монтана се разправи брутално с Ботев (Пд), Мишо Иванов стана за смях (видео)

Отборът на Монтана изнесе фантастичен мач и разгроми с 6:0 Ботев (Пловдив) в среща от втория кръг на "А" група. Иван Минчев (5', 35', 55'), Атанас Илиев (7'), Борислав Балджийски (14') и Янко Ангелов се разписаха. Второто попадение на Минчев бе особено красиво, след като падна с удар от центъра на терена. Третото пък дойде с нов удар отдалеч и безобразна изява на Михаил Иванов.

Играчите на Ферарио Спасов затвърдиха добрите впечатления от първия кръг, когато направиха 0:0 с Берое в Стара Загора, и вече имат 4 точки в актива си. "Канарчетата" остават с точката, която взеха срещу Левски преди седмица.

Домакините започнаха много силно и до 7-ата минута вече имаха два гола преднина. В 5-ата минута Минчев проби през центъра, защитата на "канарчетата" не успя да изчисти и офанзивният халф препарира Иванов с хубав прехвърлящ удар.

Стотина секунди по-късно Илиев се възползва от още едно неразбирателство в отбраната и прати топката покрай стража на "жълто-черните" за втори път.

Натискът на Монтана продължи и в 14-ата минута Балджийски стреля от голяма дистанция, Иванов изби лошо с една ръка и кълбото попадна в мрежата за трети път.

Две минути по-късно Балджийски отново опита своя късмет, но този път топката срещна напречната греда.

В 26-ата минута Александър Колев отправи първи удар към вратата на Монтана, но Христо Иванов улови без проблем.

В 35-ата минута вратарят на гостите Мишо Иванов стана за смях, след като Минчев стреля от центъра на терена и успя да го преодолее за 4:0.

В 42-ата минута "канарчетата" получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Асен Георгиев срещу Нико Варела. Колев застана зад бялата точка, но Иванов хвана ъгъла и изби кълбото. Това е втора поредна изпусната дузпа за тима, след като миналия кръг Мариян Огнянов не успя да вкара на Левски.

Кошмарът за Мишо Иванов продължи и след почивката. В 55-ата минута Минчев, който вече бя наясно, че трябва да пробва изстрели отдалеч, намери за пореден път очертанията на вратата, реакцията на стража бе комична и топката попадна за пети път във вратата му.

Едва след това футболистите на Ботев успяха да създадат няколко възможности за почетно попадение, но Колев, Варела и Владимир Айтов нямаха късмета да се разпишат.

В 75-ата минута "канарчетата" останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на капитана Йордан Христов.

В заключителните секунди на двубоя Ангелов се възползва от неубедително изчистване на Иванов и с удар по земя оформи крайното 6:0.