Невяна Владинова спечели титлата в многобоя на "Морски грации"

Невяна Владинова от клуб Левски спечели титлата в много при жените категория Елит в шестото издание на международния турнир по художествена гимнастика "Морски грации", който се провежда в Бургас. Основен организатор на надпреварата е спортен клуб по художествена гимнастика "Олимпия 74" от град Бургас, с подкрепата на редица институции и спомоществователи от града и страната, сред които Община Бургас и БФХГ. Владинова събра сбор от 67.750 точки. Втора се класира Сара Стайкова (Левски Триадица) с 66.100 точки, а трета е Катрин Тасева (Левски) с 62.600 точки. Представителката на клуба-домакин Мария Матева е четвърта с 60.500 точки, следвана от Ерика Зафирова (Олимпия 74) с 58.400 точки и Радина Филипова (ЧАР-ДКС, Варна) с 56.250 точки.

Невяна Владинова и Сара Стайкова спечелиха по два златни медала на финалите на отделните уреди. Владинова е първа на топка със 17.350 точки и на бухалки със 17.650 точки. Стайкова спечели на обръч с 16.600 точки и на лента с 16.950 точки. На обръч втора е Владинова с 16.450 точки, а трета - Катрин Тасева с 16.350 точки. Тасева се нареди втора на топка с 16.400 точки, а след нея е Мария Матева с 15.700 точки.

На бухалки сребро завоюва Сара Стайкова със 17.050 точки, а бронз взе Катрин Тасева с оценка 16.000 точки. На лента Владинова е втора с 16.300 точки, а Мария Матева - трета с 15.500 точки.

При девойките старша възраст категория А шампионка в многобоя е Изабел Тодорова (Канада) с 53.867 точки. На второ място завърши Полина Иванова (Черноморец) с 53.835 точки, а на трето - Галатея Герова (Тракия Елит, Пловдив) с 52.933 точки. На финалите на отделните уреди Изабел Тодорова взе златото на обръч с 14.233 точки и на бухалки с 13.867 точки. На въже първа е Полина Иванова с 14.367 точки, а на топка триумфира Галатея Герова с 14.900 точки. Утре надпреварата продължава с категория Б при жени и девойки, както и състезанието при най-малките.